Geriausios kriptovaliutų keityklos 2022
Įvairiausios kriptovaliutos (Bitcoin, Ethereum, Cardano, Tether, Polkadot, Dogecoin, ir t.t.) galima įsigyti iš kriptovaliutų keityklų nusiperkant jų už įprastus pinigus, pvz. eurus.
Populiariausios kriptovaliutos
- Bitcoin (BTC) – sukurtas 2009 m. žmogaus, Satoshi Nakamoto pseudonimu. BItkoinas veikia blokų grandinės (blockchain) pagrindu. Bitcoin kaina smarkiai išaugusi. 2016 m. gegužės mėn. galima buvo nusipirkti Bitcoin už maždaug 500 USD. 2022 m. vasario 1 d. vieno Bitcoin kaina buvo didesnė nei 38 000 USD. Tai yra apie 7600% augimas.
- Ethereum (ETH) – tiek pati kriptovaliuta, tiek blokų grandinės platforma „Ethereum“ yra mėgstamiausia programų kūrėjų dėl galimų programų, tokių kaip vadinamosios išmaniosios sutartys (smart contracts), kurios automatiškai vykdomos, kai įvykdomos sąlygos, ir nepakeičiami žetonai ( NFT ). Ethereum taip pat patyrė didžiulį augimą. Nuo 2016 m. balandžio mėn. iki 2022 m. vasario mėn. jo kaina pakilo nuo maždaug 11 USD iki daugiau nei 2 700 USD ir padidėjo beveik 25 000%.
- Tether (USDT) – skirtingai nuo kai kurių kitų kriptovaliutų formų, Tether yra stabili moneta, tai reiškia, kad ji yra paremta fiat valiutomis, tokiomis kaip JAV doleriai ir euras, ir hipotetiškai išlaiko vertę, lygią vienam iš šių nominalų. Teoriškai tai reiškia, kad „Tether“ vertė turėtų būti nuoseklesnė nei kitų kriptovaliutų, ir ją mėgsta investuotojai, kurie nerimauja dėl didelio kitų monetų nepastovumo.
- Binance Coin (BNB) – kriptovaliutos forma, kuria galima prekiauti ir mokėti mokesčius Binance, vienoje didžiausių kriptovaliutų biržoje pasaulyje. Nuo pat savo pasirodymo 2017 m., „Binance Coin“ išsiplėtė tik palengvindama prekybą „Binance“ mainų platformoje. Ja taip pat galima prekiauti arba iškeisti į kitas kriptovaliutos formas, tokias kaip Ethereum arba Bitcoin. Jos kaina 2017 metais buvo vos 0,10 USD; iki 2022 m. vasario 1 d. išaugo iki maždaug 377 USD, t.y. maždaug 377 000%.
- U.S. Dollar Coin (USDC) – kaip ir Tether, USD moneta (USDC) yra stabili moneta, tai reiškia, kad ji yra paremta JAV doleriais ir siekia 1 USD ir 1 USDC santykio. USDC yra paremta „Ethereum“.
- Cardano (ADA) – išsiskiria tuo, kad anksti ėmėsi proof-of-stake patvirtinimo. Šis metodas pagreitina operacijos laiką ir sumažina energijos suvartojimą bei poveikį aplinkai, pašalindamas konkurencinį, problemų sprendimo aspektą, susijusį su sandorių tikrinimu tokiai kriptovaliutai kaip Bitcoin. „Cardano“ taip pat veikia kaip „Ethereum“, kad įgalintų išmaniąsias sutartis (smart contracts) ir decentralizuotus finansus (DeFi). Cardano ADA, palyginti su kitomis pagrindinėmis kriptovaliutų monetomis, išaugo palyginti kukliai. 2017 m. ADA kaina buvo 0,02 USD. 2022 m. vasario 1 d. jo kaina buvo 1,05 USD. Tai yra 5150 % padidėjimas.
- Solana (SOL) – sukurta, kad padėtų naudoti decentralizuotus finansus (DeFi), decentralizuotas programas (DApps) ir išmaniąsias sutartis (smart contracts), Solana veikia pagal unikalius hibridinius statymo ir istorijos patvirtinimo mechanizmus, kurie padeda greitai ir saugiai apdoroti operacijas. Kai ji buvo paleista 2020 m., SOL kaina buvo 0,77 USD. Iki 2022 m. vasario 1 d. jos kaina buvo apie 100 USD, o tai išaugo beveik 13 000 %.
- XRP (XRP) – sukurta kai kurių tų pačių įkūrėjų kaip Ripple, skaitmeninių technologijų ir mokėjimų apdorojimo įmonė, XRP gali būti naudojamas tame tinkle, siekiant palengvinti įvairių tipų valiutų keitimą, įskaitant fiat valiutas ir kitas pagrindines kriptovaliutas. 2017 m. pradžioje XRP kaina buvo 0,006 USD. 2022 m. vasario 1 d. jo kaina siekė 0,62 USD, ty pakilo daugiau nei 10.000%.
- Polkadot (DOT) – kriptovaliutos gali naudoti bet kokį blokų grandinių skaičių; „Polkadot“ siekia juos integruoti sukurdamas kriptovaliutų tinklą, jungiantį įvairias blokų grandines, kad jos galėtų dirbti kartu. Ši integracija gali pakeisti kriptovaliutų valdymą ir paskatino įspūdingą augimą nuo „Polkadot“ pasirodymo 2020 m. Nuo 2020 m. rugsėjo mėn. iki 2022 m. vasario 1 d. jo kaina išaugo apie 565%, nuo 2,93 USD iki 19,49 USD.
Visas kriptovaliutas nuo didžiausios iki mažiausios pagal rinkos kapitalizaciją galima matyti coinmarketcap.com puslapyje. Čia galima filtruotis ir matyti, kurios populiariausios valiutos yra šiuo metu labiausiai pakilusios (Top Gainers), labiausiai nukritusios (Top Losers), populiarėja (Trending), labiausiai žiūrimos (Most Visited), naujausiai sukurtos (Recently Added).
Kur nusipirkti Bitkoinų? Kur pirkti kriptovaliutas?
Kriptovaliutų keityklų yra labai daug. Čia pateikiame sąrašą populiariausių, kuriomis lietuviai naudojasi daugiausiai, kaip įvardija su kriptovaliutomis susijusiose uždarose facebook grupėse:
- Kraken – labai populiari keitykla lietuvių tarpe. Ši kriptovaliutų birža įkurta 2011m. JAV. Pakankamai maži mokesčiai (0.26%/0.16%), normalus pasirinkimas tarp įvairių valiutų/coin’s (apie 100). Bendradarbiauja su vokišku Fidor banku. Įnešimas bankiniu pavedimu.
- Binance – viena didžiausių biržų pasaulyje pagal kasdieninę kriptovaliutų prekybos apimtį. Kinijoje įkurta kriptovaliutų birža veikia nuo 2017 m. Didelis kriptovaliutų pasirinkimas (beveik 400). Binance net yra išleidusi savo kriptovaliutą. Maži komisiniai mokesčiai (0.10% prekybos mokestis nuo transakcijos sumos). Čia pasiekiama ir NFT rinka. Tačiau nuo 2021.09 nebegalima Lietuvoje prekiauti Futures.
- Kriptomat – palaiko daugiau nei 200 kriptovaliutų. Estijoje registruota ir ES licencijuota kriptovaliutų keitykla. Yra puslapio versija lietuvių kalba, labai aišku ir patogu naudotis. Galima nustatyti periodinį automatinį kriptovaliutų pirkimą kas savaitę ar kas mėnesį. Užsiregistravus per šią nuorodą ir įnešus bent €100, gausite €10 vertės dovanų.
- KuCoin – labai didelis pasirinkimas monetų (coins) – virš 500! Labai gera keitykla pažengusiems, ar ieškant retesnių coin’ų (pvz. HERO, Metahero). Maži komisiniai mokesčiai (0.10%). Daug galimybių (margin trade, future, borrow, lend, trading bot’ai ir t.t.). Seniau buvo kiek sudėtingiau dėl pavedimų, bet nuo 2022 sausio 24 d. KuCoin pradėjo priimti nemokamus SEPA pavedimus (ir išėmimus), kas yra super dalykas – pinigai iš LT sąskaitos be jokio nuskaičiavimo įkrenta per kelias sekundes.
- Crypto.com – paprasta ir patogu naudotis. Pirmą mėnesį nėra mokesčių (vėliau 0.40%). Virš 150 monetų (coins) pasirinkimas.
- Bybit – irgi visai populiari platforma lietuvių tarpe. Palyginus maži mokesčiai (0.075%), patogus naudojimas tiek telefonu, tiek kompiuteriu. Daugumoje naudojasi labiau pažengę investuotojai (galima prekiauti ir futures). Monetų pasirinkimas normalus (virš 100).
- Coinbase – viena didžiausių kriptovaliutų keityklų pasaulyje, įkurta 2012 m. San Franciske. Yra „Coinbase Earn“ skyrius, kur galima užsidirbti. Komisiniai mokesčiai nėra mažiausi rinkoje (2.00%), bet yra kitų pliusų naudotis šia platforma. Virš 100 kriptovaliutų pasirinkimas.
- Bitpanda – palaiko SEPA pavedimus, populiari keitykla Europoje nuo 2014 metų.
- Bitfinex – labai patogi sistema, daug funkcijų. Bitfinex mokesčiai. Labai gera platforma, norintiems rimčiau prekiauti kriptovaliutomis (virš 150 coins).
- Bitstamp – viena seniausių kriptovaliutų keityklų (gyvuoja nuo 2011 m.). Patogi ir moderni platforma. Priima atsiskaitymus bankiniu pavedimu ar kredito kortele. Kriptovaliutų pasirinkimas mažesnis, tačiau visos pagrindinės kriptovaliutos tikrai prieinamos. Licenzijuota EU, todėl viena saugiausių platformų.
- SpectroCoin – lietuvių kompanija. Galimas atsiskaitymas EUR. Pinigus galima įdėti kredito kortele, bankiniu pavedimu, arba grynuosius įdėti į foxbox terminalą. Išsiimti pinigus galima bankiniu pavedimu tiesiai į savo banką. Minusas tik tas, kad keičiant dideles pinigų sumas, keitimo mokesčiai yra palyginus didoki.
- Gate.io – virš 1000 monetų (coins) pasirinkimas!
- Revolut – labai patogu, kad viskas vienoje vietoje – kortelė atsiskaitymui, akcijų, etf pirkimas, o taip pat ir kriptovaliutų nemažas pasirinkimas. Patogu tiems, kas nori spekuliuoti kriptovaliutų kainomis, nes čia perkama ne pati kriptovaliuta (įsigytos kripto negalima persiųsti už platformos ribų), bet galima spekuliuoti viduje).
Plius yra daugybė kitų keityklų, visą sąrašą su palaikomų kriptovaliutų skaičiumi ir pagrindinių mokesčių dydžiais rasite čia arba pagrindiniame kripto puslapyje CoinMarketCap.
Ką naudojate jūs? Atsakykite ir pažiūrėkite, ką atsakė kiti apklausoje forume!
Kokią platformą naudojate kriptovaliutų pirkimui?
Taigi, pvz. norint nusipirkti Bitcoin’ų pigiausiai, reikia atsižvelgti į šiuos tris dydžius:
– Pavedimo kaina (pvz. kiek kainuoja pavedimas iš lietuviškos sąskaitos į keityklą);
– Bitcoin kaina (jos skirtingos skirtingose keityklose);
– Persivedimo į Bitcoin piniginę (Bitcoin wallet) kaina (jei tikslas pataupyti, pasilaikyti).
Bitcoin’o kainą skirtingose keityklose patogu pažiūrėti čia. Galima filtruoti nuo žemiausios, arba aktualiausias (kur vyko sandoriai pastaruoju metu).
Ką manai?
Komentarai