Kaip nusipirkti akcijų

2023-02-07

Kaip nusipirkti akcijų

Akcijos – tai vertybiniai popieriai, suteikiantys teisę gauti įmonės pelno dalį dividendais ir teisę į dalį įmonės turto. Akcijos – labai populiari investicinė priemonė, nors ir yra pakankamai rizikinga. Nėra jokių garantijų, kad investicija į akcijas bus pelninga. Tačiau tikėta investicinė grąža yra taip pat didesnė nei mažiau rizikingesnių priemonių (pvz. indėlių ar obligacijų). Ilguoju laikotarpiu vidutinė investicinė grąža iš turimų akcijų dažnai būna 10-12% per metus.

Kaip uždirbti iš akcijų

Yra keli pagrindiniai uždarbio iš akcijų būdai:

 • Dividendinės akcijos, kai gaunami dividendai iš bendrovės uždirbto pelno. Kaip sužinoti, ar bendrovė moka dividendus. Pvz.: Lietuvos įmonės mokančios dividendus: „Šiaulių bankas“, „Ignitis Grupė“, „Apranga“, „Telia Lietuva“.
 • Augimo akcijos, kai po kurio laiko akcijos parduodamos brangiau nei buvo pirkta. Kaip pvz. Amazon ar Tesla akcijų kaina per kelis pastaruosius metus išaugo kelis kartus.
 • Vertės akcijos, kai ieškomas atotrūkis tarp esamos kainos ir realybės. Kai tikima, kad kaina nukrito laikinai ir greitai atsistatys.

Į kokias akcijas verta investuoti

Yra įvairiausių metodikų, taip pat techninių analizių nagrinėjant įmonių finansinius rodiklius, vertinti įmones atrandant galimai pelningiausias akcijas.

Puslapiai, kurie padeda atlikti finansines analizes ieškant akcijų, į kurias verta investuoti:

 • marketwatch.com – rinkos grafikai pagal indeksus, kurios kompanijos auga sparčiausiai, jų pajamos, pelnas ir kiti finansiniai rodikliai.
 • macrotrends.net – taip pat įmonių įvairių finansinių rodiklių grafikai, ilgesnis ataskaitų laikotarpis, palyginimas ir pan.
 • finviz.com – puikus techninės analizės įrankis palyginti JAV įmones, daug filtrų (pvz. pagal dividendinį pajamingumą ir kitus rodiklius).
 • investing.com – įmonių ataskatos ir finansiniai rodikliai, dividendų mokėjimo kalendorius.
 • seekingalpha.com – daug rodiklių, plati dividendų informacija, ir kitos naujienos. Daug turinio mokama.
 • finance.yahoo.com – daug rekomendacijų bei analitikų vertinimų.
 • marketbeat.com – kainos, vertinimai, palyginimas laike, techninė analizė, dividendų informacija.

Puslapiai, kurie pateikia rekomendacijas, kurias akcijas pirkti 2022:

Taip pat galima akcijas rinktis iš populiariausių indeksų ar kitokių TOP:

 • S&P500 – TOP 500 JAV akcijų.
 • Dividendiniai aristokratai – tai kompanijos iš S&P 500 indekso, kurios pastaruosius 25 metus kasmet didino dividendus. Pvz. AbbVie, 3M, Coca Cola ir t.t..
 • Kaip darė letaspelnas.lt – tiesiog susidarė 30 didžiausių rinkos kapitalizaciją JAV turinčių įmonių sąrašą ir kiekvieną mėnesį imdavo vieną akciją atsitiktine tvarka (su RANDBETWEEN funkcija excel’yje).

O šiaip, viena iš populiaresnių strategijų galėtų būti investuoti į akcijas perkant investicinius fondus, kai nereikia pačiam surinkinėti akcijų krepšelio, o perkamas visas akcijų paketas iš karto.

Kaip pirkti akcijas?

Išsirinkus norimą akciją, reikėtų nuspręsti, ar pirksite rinkos kaina, ar šiek tiek rizikuosite ir užstatysite pirkimą ateičiai, tikintis, kad ateityje kaina bus geresnė.

 • Rinkos kaina (Market order): perkama tokia kaina, kuri yra rinkos kaina tuo metu.
 • Nustatyta kaina / Ribinė kaina (Limit order): šis būdas leidžia atlikti sandorius už nurodytą ar geresnę kainą. Nurodoma aukščiausia kaina, už kurią Jūs sutinkate pirkti. Sistema laukia, kol nurodyta kaina atitiks rinkos kainą, jei taip niekada neatsitinka – užsakymas nebūna įvykdytas. Dažnai galima nurodyti laikotarpį, kiek toks užstatymas turėtų galioti.

Kur pirkti akcijas?

Norint pradėti investuoti į akcijas, reikia turėti patikimą finansų tarpininką (priėjimą prie biržos), tai yra turėti vertybinių popierių sąskaitą. Pasirinkimas yra nemažas, tiek užsienio platformų, tiek Lietuvos bankų (SEB, Luminor, Swed). Išsamesnis sąrašas išvardintas čia, o žemiau aptarsime kelias populiariausias platformas:

Freedom24

Išsamus gidas kaip užsiregistruoti ir investuoti per Freedom24 yra aprašytas čia.

Pvz. Kaip nusipirkti Apple akcijų

Apple tickeris yra AAPL. Taigi, freedom24 reikėtų eiti:

Prekyba > JAV vertybinių popierių biržos ir į paieškos laukelį suvesti AAPL ir pasirinkite AAPL.US.

Atkreipkite dėmesį, ar JAV akcijų birža atidaryta (jei ne, ateikite pirkti tada, kaip nurodyta kada atsidarys):

Spauskite „Atidarykite sesiją” > „Gauti slaptažodį SMS žinute”. Įveskite ir spauskite „Atidarykite sesiją”:

Jei sąskaitoje tik eurai, pradžioje reikia išsikeisti į dolerius. To pačio puslapio apačioje paspauskite prie valiutos USD žalią mygtuką „Mainai”:

Įveskite reikiamą dolerių sumą ir spauskite žalią mygtuką pirkti:

Grįžkite prie pirminio lango. Jei norite tiesiog paprastai nusipirkti Apple akciją už esamą rinkos kainą, palikite „Kaina: Rinkos vertė”, įveskite akcijų kiekį. Matysite bendrą kainą „Pavedimo suma”. Jei viskas tinka, spauskite „Pateikite pirkimo užsakymą” ir tada „Patvirtinkite pirkimą”.

Štai ir viskas. Savo paskyroje ‘Mano portfelis” matysite Apple akcijas, o ateityje ir finansinį rezultatą, žaliuojantį, jei kaina pakilo, raudonuojantį, jei kaina nukrito.

Apie kitus pavedimo nustatymus per freedom24 plačiau čia.

Revolut akcijų pirkimas

Revolut – populiarus būdas nusipirkti JAV akcijų. Programėle naudotis labai paprasta. Registruojantis per šią nuorodą gausite €10 ir 1 mėn Premium planą nemokamai.

Pvz. Kaip nusipirkti Tesla akcijų

Teslos akcijos tikeris yra TSLA. Revolut programėlėje reiktų rinktis Stocks > Invest. Į paieškos laukelį įvesti „tsla”, pasirinkti ir spausti „Buy”.

Jei norite pirkti tiesiog už einamą rinkos kainą, palikite viršuje „Market order” (jei ne, pvz. Limit Order – pirkti jei nukris iki norimos kainos, arba Stop order – pirkti jei pakils iki nurodytis aukštesnės kainos).

Nurodykite kiek vienetų akcijų pirksite, matysite sumą USD, ir tada spauskite Buy TSLA.

Swedbank akcijų pirkimas

Swedbank investavimas į Baltjos šalių rinkas yra nemokamas, taip pat vertybinių popierių saugojimas iki €30.000 portfelio dydžio yra nemokamas.

Pvz. Kaip nusipirkti Ignitis akcijų

Ignitis akcijos pirkti: „Ignitis grupė” akcijos simbolis (tikeris) yra IGN1L, prekiaujama Nasdaq Vilnius biržoje. Pirkimą rinkos kaina NASDAQ Vilnius biržoje galima teikti Baltijos vertybinių popierių biržų prekybos dienomis iki 16 val. Taigi, jei laikas tinkamas, prisijungus prie savo Swedbank banko paskyros reikėtų eiti į „Taupymas, Investavimas” > „Akcijos”

Toliau Ignitis akciją IGN1L galima iškart rasti pateikiamuose sąrašuose, arba galima IGN1L įvesti į paieškos lauką „Rasti akciją”.

Jei viskas tinka – spausti „Pirkimas”

Toliau reikia pasirinkti akcijų kiekį, bei pasirinkti tipą (kaip anksčiau aprašyta – rinkos kaina arba nurodyti ribinę kainą) ir spausti „Pateikti pavedimą”.

Interactive brokers

Apie Interactive Brokers (dar vadinama IBKR) yra šiek tiek aprašyta čia. Tai vienas iš patikimiausių ir geriausių pagal mokesčius lietuviams prieinamų brokerių.

Pvz. Kaip nusipirkti Amazon akcijų

Amazon akcijos tikeris yra AMZN, prekiaujama NASDAQ biržoje. Prisijungus prie savo Interactive Brokers paskyros tiesiog reikėtų spausti „Trade”, įvesti tikerį AMZN ir pasirinkti pirmąjį pasirinnkimą Stock iš Nasdaq.

Toliau reikėtų nurodyti kiek akcijų perkate (pasirinkus mėlyname fone esantį Shares). Taip pat galima būtų nurodyti už kiek dolerių perkate, bet labiau rekomenduoja pirkti pilnas akcijas, kad nesigautų 0,95% akcijos (nepilna). Toliau reikėtų pasirinkti, ar perkate rinkos kaina (market), ar pvz. limit. Taip pat galima nurodyti kiek turėtų galioti toks užtstatymas (good till cancel – reiškia, kol kaina nukris iki norimo lygio, arba kol mes patys atšauksime užsakymą). Tada spausti „Submit Buy order”.

Prie „Trade” > Orders & Trades matysite savo užstatytą pirkti akciją (prie ORDERS, kur paspaudus tris vertikalius taškiukius ir Cancel galima atšaukti užstatymą) bei prie TRADES jau nupirktas akcijas.

Tai nėra finansinis patarimas. Investavimas yra visada susijęs su rizika. Visus sprendimus turėtumėte priimti savo nuožiūra. Kai kurios pateikiamos nuorodos yra rekomendacinio pobūdžio (naudą užsiregistravus paprastai gaunate tiek jūs, tiek mes).
Pasidalinkite savo nuomone:

   Ką manai?

   Komentarai

   Komentarų nėra
   DJ Internetas (perkuinternete.lt)
   Compare items
   • Total (0)
   Compare